Akce 1

AKCE

Hnacím motorem pro vznik konference je touha přinést témata paliativní péče do praxí lékařů a do sfér sociální péče.

Série zajímavých večerů, která je provoněná dobrou kávou a tematicky se dotýká smrti a umírání v různých podobách a projevech; cílem je zbavit smrt všemožných tabu a otevřeně se o ní bavit jako  součásti života.

Nabízíme program pro
střední školy, který má za cíl přiblížit žákům téma smrti a umírání laskavou formou,
otevřenou besedou a příklady z praxe.

Každoroční aukce uměleckých děl nabízí kvalitní obrazy, šperky a fotografie současných umělců; jejich prodejem získává prostředky na zkvalitnění života pacientů.

Důležitá a dobře fungující služba si zaslouží důstojné prostředí. Protože si ho zaslouží lidé, kterým je určená. Pomozte nám přiblížit se snu o důstojném odcházení a postavit nový dům pro hospic.

Spolek NÁŠ TOUŠKOV se rozhodl podpořit hospic netradiční cestou; zapojte se do háčkování a pletení unikátních dek s příběhem, jejichž dražba ve finále přinese hospici další prostředky.

Akce 8
Akce 9

Západočeská konference paliativní péče

Ve pátek 14. března 2025 od 8:00 do 16:00 pořádáme II. Západočeskou konferenci paliativní péče v prostorech víceúčelového sálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni.

Navazujeme na úspěšný loňský první ročník. Konference je určena pro lékaře, sestry, sociální pracovnice a každého, kdo má zájem o rozšíření svých kompetencí v oblasti obecné paliativní péče a navázání kontaktů v rámci Plzeňského kraje. Zaměřujeme se na výběr kvalitních přednášejících, předávání praktických kompetencí a síťování, čemuž odpovídá štědrý prostor, vyhrazený pro otázky a diskuzi.

Akce má záštitu České společnosti paliativní medicíny a Plzeňského kraje, je akreditovaná Českou lékařskou komorou.

Odborným garantem je MUDr. Irena Závadová, primářka oddělení dlouhodobé lůžkové péče nemocnice Mělník, místopředsedkyně České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP.

Výše ohodnocení vzdělávací akce: 6 kreditů.

Kapacita konference je omezena na 150 účastníků a může být rychle naplněna, proto doporučujeme včasnou registraci:

Oběd a coffee break jsou zahrnuty v ceně, která činí 900 Kč na osobu při včasné registraci do 14. února 2025 a 1000 Kč po tomto datu nebo na místě (v případě volné kapacity).

Akce 8
Akce 18

K smrti dobrý kafe

Chuť a vůně kávy společně s povídáním
o smrti a umírání. Cyklus tématických večerů
„K smrti dobrý kafe“  se pokouší přivést
do veřejného prostoru téma umírání
a konce života v netradičních pohledech
a souvislostech. Smrt je nevyhnutelnou součástí našich životů, jen se ji často opatrně a se strachem snažíme vytěsnit mimo něj.   

V předchozích setkáních jsme si například formou konverzační karetní hry Řekni mi mohli nenásilným a zajímavým způsobem formulovat svá poslední přání a komunikovat je do svého okolí. Dalším z témat byl i rozbor posledního alba Davida Bowieho Blackstar,
ve kterém se umělec vyrovnává se svou smrtelností a nevyhnutelným koncem.

V posledních setkáních se věnujeme knize Prolínání. Kniha je doslova kolektivním
 dílem zaměstnanců hospice a snaží se přiblížit průběh hospitalizace pacienta
 v našem hospici, co jí předchází a zároveň
 co po ní následuje.

Odkaz na K smrti dobrý kafe (facebooková událost) je zde.

Akce 26

Přednášky na školách

Nabízíme program pro střední školy, který má za cíl přiblížit žákům téma smrti a umírání laskavou formou, otevřenou besedou a příklady z praxe.

Co je paliativní hospicová péče?

Jaké jsou potřeby lidí na konci života?

Co napomáhá klidnému odcházení?

Jak je možné připravit se na smrt?

Proč je smrt tabu a jaký je její
význam v lidském životě?

Dále studenti dostanou prostor pro sdílení osobních zkušeností se smrtí a také možnost zažít si blízkost smrti prostřednictvím krátké imaginace jako přirozený proces.

Lektoři: program vedou pracovníci přímé péče Hospice svatého Lazara, terapeut Marek Rubricius a terapeutka Soňa Černá. Oba mají dlouholetou zkušenost s vedením workshopů, přímou péčí s různými cílovými skupinami a v současné době s doprovázením umírajících
a jejich blízkých.

Časová dotace: 2 vyučovací hodiny

V případě zájmu nás prosím kontaktujte: Soňa Černá | cerna@hsl.cz | 604 498 745

Akce 27
Akce 28

Benefiční aukce

Benefiční aukce uměleckých děl v roce 2024 bude již sedmou v pořadí. Tentokráte se uskuteční v prostorách Univerzitní knihovny Západočeské univerzity v Plzni na Borech.  Kromě benefiční aukce 28.11. 2024 nás čeká vernisáž výstavy 4.11. 2024, která potrvá až do data benefiční aukce.

V dražbě se v roce 2023 podařilo získat prostředky v celkové výši  605 tisíc korun na technickou dokumentaci ke stavbě nového hospice.

Věříme, že i v letošním roce dokážeme vybrat zajímavá díla a v aukci se podaří získat důležité prostředky pro fungování našeho hospice. Už teď se moc těšíme na osobní setkání a samozřejmě doufáme ve skvělý výsledek. 

Aktuální informace a novinky budeme zveřejňovat  na facebookovém účtu benefiční aukce, stejně jako na webových stránkách www.aukce.hsl.cz.

Katalog si můžete pohodlně prolistovat zde.

Akce 36
Akce 36
pujcovna_pomucek
Akce 38

DEKApro

Cílem projektu bylo uplést deku. Vlastně deky. Tedy úplně přesně, uplést takový počet dek, který po svém sešití dohromady propojí  město Město Touškov a obec Kozolupy. Nepletete se… opravdu se podařilo spojit dekou dvě obce! Po zápisu do České knihy rekordů byla celá tato dlouhá deka „naporcována“ a její části prodány. Celkem bylo uháčkováno 772 dek a výtěžek z jejich prodeji přinesl přes jeden milion korun. 

Moc děkujeme všem pletařkám a pletařům, dobrovolníkům a dobrým duším, které se do tohoto projektu připletli. Hlavní dík patří srdci a hlavě projektu Ing. Blance Antošové a celé její rodině.

Zbývající deky je možné zakoupit na našem e-shopu.

Facebooková stránka projektu: DEKApro | Mesto Touskov | Facebook

Webové stránky:  www.dekapro.cz.

Akce 39

Celkový výtěžek projektu DEKApro je krásných

1 082 999,77 Korun

Děkujeme!

Akce 46
Akce 47

Nový dům

Důležitá a dobře fungující služba si zaslouží důstojné prostředí. Protože si ho zaslouží lidé, kterým je určená. Pomozte nám přiblížit se snu o důstojném odcházení a postavit nový dům pro hospic.

Sídlíme v zástavbě mezi jinými starými činžáky, a ačkoliv se snažíme stále posouvat kvalitu i rozsah našich služeb na vyšší úroveň, samotná budova se ukazuje být největším limitem. Chybějící zeleň, znečištěné okolí, značné prostorové limity, to vše je nevyhovující, negativně ovlivňuje personál a reálně ohrožuje kvalitu péče, kterou můžeme poskytovat.

V této situaci se objevila unikátní příležitost a vznikl projekt na novou budovu. Říkáme jí Zelený dům. Ten nám umožní poskytovat pacientům vysoce kvalitní péči v komfortním, klidném a bezpečném prostředí.

Společně s městem Plzní spolupracujeme na hledání vhodného pozemku, zároveň ovšem hledáme finanční zdroje na samotnou stavbu. Otevírá se zde možnost podílet se na originálním a jedinečném projektu v rámci regionu i celé ČR. Jedná se o investici nejen do budovy, ale do životů lidí, kteří si zaslouží tu nejlepší péči, jakou lze poskytnout.