Akce 1

AKCE

Každoroční aukce uměleckých děl nabízí kvalitní obrazy, šperky a fotografie současných umělců; jejich prodejem získává prostředky na zkvalitnění života pacientů.

Série zajímavých večerů, která je provoněná dobrou kávou a tematicky se dotýká smrti a umírání v různých podobách a projevech; cílem je zbavit smrt všemožných tabu a otevřeně se o ní bavit jako  součásti života.

Na rok 2024 připravujeme charitativní běh se zajímavým doprovodným programem v plzeňském Škoda sport parku; několik různých tras, včetně trasy pro rodiče s kočárky.

Spolek NÁŠ TOUŠKOV se rozhodl podpořit hospic netradiční cestou; zapojte se do háčkování a pletení unikátních dek s příběhem, jejichž dražba ve finále přinese hospici další prostředky.

Akce 6
Akce 7

Benefiční aukce

Benefeční aukce uměleckých děl je již šestým rokem součástí hospicového kalendáře akcí. Na prosinec roku 2023 chystáme šestý ročník a již teď můžeme prozradit, že tentokrát bude aukce živá s komponovaným programem. Bude tedy možné se osobně setkat s některými z autorů a samozřejmě i s námi. 

V minulém roce se v dražbě podařilo získat prostředky v celkové výši  277 422 Kč.

Věříme, že i v letošním roce dokážeme vybrat zajímavá díla a v aukci se podaří získat důležité prostředky pro fungování našeho hospice. Už teď se moc těšíme na osobní setkání a samozřejmě doufáme ve skvělý výsledek. 

Aktuální informace a novinky budeme zveřejňovat  na facebookovém účtu benefiční aukce, stejně jako na webových stránkách www.aukce.hsl.cz.

Akce 8
Akce 15
Akce 16

K smrti dobrý kafe

Chuť a vůně kávy společně s povídáním o smrti a umírání. Cyklus tématických večerů „K smrti dobrý kafe“  se pokouší přivést do veřejného prostoru téma umírání a konce života v netradičních pohledech a souvislostech. Smrt je nevyhnutelnou součástí našich životů, jen se ji často opatrně a se strachem snažíme vytěsnit mimo něj.   

V předchozích setkáních jsme si například formou konverzační karetní hry Řekni mi mohli nenásilným a zajímavým způsobem formulovat svá poslední přání a komunikovat je do svého okolí. Dalším z témat byl i rozbor posledního alba Davida Bowieho Blackstar, ve kterém se umělec vyrovnává se svou smrtelností a nevyhnutelným koncem.

Akce 17

Odkaz na poslední K smrti dobrý kafe (facebooková událost) je zde.

Akce 15
pujcovna_pomucek
Akce 25

DEKApro

DEKA PRO HOSPIC

Zapleťte se i Vy do charitativního projektu DEKApro!  Cílem projektu je uplést deku. Vlastně deky. Tedy úplně přesně, uplést takový počet dek, který po svém sešití dohromady propojí  město Město Touškov a obec Kozolupy. Nepletete se… opravdu se budou dekou spojovat dvě obce! Následně bude celá tato dlouhá deka „naporcována“ a její části prodány. Výtěžek z prodeje bude následně použit na podporu našeho mobilního hospice. 

Bližší informace s možnostmi jak se zaplést s tímto projektem i bez pletacích jehlic či háčků, získáte na webu www.dekapro.cz.

Děkujeme spolku Náš Touškov za jejich činnost, inspirativní aktivitu a zapojení našeho hospice do tohoto skvělého projektu. Děkujeme také starostkám Města Touškova a Kozolup za jejich podporu, stejně jako všem, kteří se připojí svým dílem k háčkování nebo pletení.

Facebooková stránka projektu: DEKApro | Mesto Touskov | Facebook

Akce 26
Akce 27
Akce 28

Běh pro hospic

Na září 2023 připravujeme charitativní běh se zajímavým doprovodným programem v plzeňském Škoda sport parku; několik různých tras, včetně trasy pro rodiče s kočárky. Těšíme se. Pozorně sledujte novinky, budeme moc rádi, když se připojíte!

Aktuality k běhu: